Sözcü yazarı: Kılıçdaroğlu, İstanbul’da kendisiyle görüşenlere “Neden bu kadar darmadağınıksınız?” diye sitem etmiş

Sözcü yazarı Aytunç Erkin, önceki gün İstanbul’da bir dizi görüşmeler yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, İstanbul İl Başkanlığı için adaylığını açıklayacağı konuşulan Cemal Canpolat kulisleri ışığında, kendisiyle görüşen isimlere “Neden bu kadar darmadağınıksınız?” diyerek sitem ettiğini yazdı.

Erkin’in yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Kendisiyle birlikte 27 ilçe başkanı ve Ekrem İmamoğlu, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın desteğini alan sonrasında da adaylığı ilan eden Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik’in ön plana çıktığı görülüyor. Bir not da şu: İmamoğlu ile Akpolat geçen hafta bir görüşme yaptı ve Çelik konusundaki yol haritasını netleştirdi ve ardından da harekete geçildi. Son iki gündür de İstanbul’da baş döndüren bir trafik olduğunun da altını çizmekte fayda var. Önceki gün CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul’daydı ve bir dizi görüşmeler yaptı. Özellikle İstanbul İl Kongresi’nde desteklenecek aday konusunda fikir alışverişi yapıldı.

Bu arada kulislere bir bilgi düştü önceki gün: ‘Cemal Canpolat salı günü adaylığını ilan edecek.’ Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin ağırlıklı olarak destek verdiği isim olan Canpolat’ın adaylığına Kılıçdaroğlu’nun sıcak bakmadığı ve mevcut il başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun desteklediği Selçuk Sarıyar’ı istediği konuşuluyordu. Ancak…  Kaftancıoğlu’na karşı çıkan ekiplerin bu seçeneğe karşı çıktığı ve Kılıçdaroğlu’nun da önceki gün İstanbul’da kendisiyle görüşen isimlere ‘Neden bu kadar darmadağınıksınız?’ yönünde sitem ettiği belirtiliyor. Bu arada dün de Battal İlgezdi’nin Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ve İstanbul’un ağır isimlerinden Erdoğan Toprak’la görüştüğü gelen bilgiler arasında. Görünen şu: Ekrem İmamoğlu-Özgür Özel ekibi İstanbul kongresini büyük ihtimal kazanacak. Önceki gün ‘Ortak liste olsun’ diyen Kılıçdaroğlu’nun dün Canpolat’ın adaylığı konusunda ikna olduğu ve çarşamba günü Canpolat’ın adaylığını açıklayacağı da ilan edildi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx