Murat Kurum daha önce çalıştığı FETÖ’den kapatılan şirketi özgeçmişinde gizliyor iddiası

AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum’un, daha önce Aydın Ateş’in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu ve FETÖ gerekçesiyle kapatılan GESTAŞ’da çalıştığı ve bu çalışma deneyimini özgeçmişinde gizlediği ortaya çıktı.

HalkTV’nin haberine göre; 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Ankara’da gerçekleşen FETÖ operasyonunda, örgüte finansal destek sağladıkları gerekçesiyle Ankara’nın en büyük inşaatçısı Ömer Akgül’ün de aralarında bulunduğu 52 işadamı, avukat ve yargı mensubunun mal varlıklarına el konulmuştu.

Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği’nin verdiği karar ile FETÖ gerekçeyle el konulan şirketlerden bir tanesi de Aydın Ateş’in sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı olduğu GESTAS olmuştu. Millet İttifakı’nın İBB Adayı Murat Kurum, bu şirkette iş hayatına başladı. Ancak Kurum, bu şirkette çalıştığını gizledi.

Kurum hakkında hiçbir yerde bulunmayan bilgi, eski CV’sinde ortaya çıktı. 1999-2000 yılları arasında Kurum, Tuzla Piyade Okulu’nun yatakhane, gazino, anfi inşaatı ve deprem takviyesi işinde çalıştı. Kurum’un çalıştığı şirket, 2011 yılında Iğdır’daki hudut karakolu inşaatı ihalesindeki usulsüzlük nedeniyle ihale yasağı aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx