36 Kişiye Mezar Olan Binanın Firarilerine Avukat Oldu: Oğuzhan Uğur’dan Ersan Şen’e Okkalı Tepki!

6 Şubat’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler birçok ilimizi etkiledi. Yerle bir olan binalarda 50 binden fazla kişi yaşamını yitirdi. Enkaza dönüşen yapılardan biri de 36 kişiye mezar olan Ezgi Apartmanı oldu. Ezgi Apartmanı’nın kolonunu kestiği iddiası bulunan firari sanıkların avukatı olan Ersan Şen’e tepkiler büyüdü. Bu isimlerden biri de depremde canını dişine takan Oğuzhan Uğur oldu.

Oğuzhan Uğur’dan Ersan Şen’e okkalı bir tepki geldi! Gelin o paylaşımı görelim…

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem ülkemizde büyük bir felakete yol açtı. 50 binden fazla vatandaşımızı kaybettiğimiz depremler sonra bazı bina ve site isimleri hafızalarımıza en acı şekilde kazındı.

Bunlarda biri de hiç şüphesiz ki Kahramanmaraş’ın Merkez Onikişubat ilçesi Alparslan Türkeş Bulvarı’nda bulunan 10 katlı Ezgi Apartmanı oldu.

Savcılık tarafından yürütülen soruşturmaların ardından tam 36 kişinin hayatını kaybettiği Ezgi Apartmanı’yla ilgili tüyler ürperten bir detay ortaya çıktı.

Cumhuriyet Başsavcılığı Deprem Suçları Soruşturma Bürosu’nun yürüttüğü soruşturma çerçevesinde görevlendirilen bilirkişilerin raporlarında, apartmanın zemin katında bulunan pastanede 40 santimetre çapında kolon kesildiği belirtildi.

Bir soruşturma sonucunda, fenni mesul olarak belirlenen Mehmet Tekin ve pastanenin iç mekan tasarımcısı Ertan Danacı, asli kusurlu bulundukları için gözaltına alındılar ve tutuklandılar. 

Diğer asli kusurlular, pastane işletmecileri Sami Kervancıoğlu ve Mustafa Pekel, adreslerinde bulunamadıkları için mahkeme tarafından tutuklanmaları için yakalama kararı çıkarıldı.

Soruşturmanın sonunda, Cumhuriyet Savcısı, pastanenin işletmecileri Sami Kervancıoğlu ve Mustafa Pekel ile iç mekan tasarımcısı Ertan Danacı’yı ‘olası kastla kasten öldürme ve yaralama’ suçlarından dolayı 876 yıl 6’şar ay hapis cezası talebiyle suçladı. Ayrıca, müteahhit Yakup Aktaş ve tutuklu fenni mesul Mehmet Tekin’in ‘bilinçli taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma’ suçundan 22,5 yıl hapis cezası talep edildi.

İlk iki katı bir işletmeye ait olan apartmanın yıkımıyla ilgili adeta canını dişine takan isim ise Nurgül Göksu olmuştu.

Ezgi Apartmanı’nda oğlu, gelini ve 6 aylık torununu kaybeden anne Göksu enkaz başında kesilen kolonun bulunması için nöbet tutmuştu.

Depremin 8. gününde oğlu, gelini ve torununun cesetlerine ulaşan Nurgül Göksu, Oğuzhan Uğur’un programına da katılmıştı.

Acı felaketin 40. gününde Ezgi Apartmanı’nın kesik kolonuna ulaşan Göksun’un programdaki sözleri ise hepimizin boğazını düğümlemişti.

Oğuzhan Uğur’un bizzat yakından takip ettiği Ezgi Apartmanı olayı hala içimizde kanayan bir yara…

Geçtiğimiz aylarda yapılan seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı olan Prof. Dr. Ersan Şen tam 36 kişiyi hayattan kopartan Ezgi Apartmanı’nın kolonlarını kesen kişilere avukat oldu.

Ersan Şen’e tepkiler çığ büyüdü adeta. Sosyal medyanın ayağa kalktığı bu anlarda Oğuzhan Uğur da Ersan Şen’e yönelik okkalı bir paylaşımda bulundu.

İşte Oğuzhan Uğur’un “Sözümü tuttum. Milyonlara ulaştı bu video. Ancak sanırım size ulaşmamış.” açıklamasını yaptığı paylaşımı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx