Yusuf Erdoğan itiraf! ‘Hayal kırıklığıyla ayrılmıştım…’

Hayatları boyunca unutamayacakları anlar yaşadıklarını belirten Yusuf Erdoğan, “Anlatılmaz yaşanır dediğimiz yerin şu an doruğundayız. Mükemmel bir balo, mükemmel bir tertip yapıldı. Denizden stadımıza gittik. Tıpkı formda stadımızda çok hoş bir kutlama yaptık. Dün de 80 bin şahsa karşı mükemmel bir futbol izlettik. Bu sene hem grup hem taraftar, bir bütün olarak mükemmel işler yapıyoruz. Çok memnun ve gururluyum bu türlü bir kulüpte olduğum için. Geçen gün benimle ilgili çok hoş bir anons geçmişti. ‘Yarım kalan öyküyü tamamlamaya geldi’ diye. Trabzonspor altyapısından yetişmiş biri olarak hem oranın ilçe ekibi Araklıspor’da oynamış bir futbolcu olarak Allah’ıma bana bugünleri gösterdiği için şükürler olsun. Çok memnunuz, hayatımız boyunca unutamayacağımız anlar yaşıyoruz” sözlerini kullandı.

“O DEVİR KENTTEN HAYAL KIRIKLIKLARIYLA, GÖZYAŞLARIYLA AYRILMIŞTIM”

Trabzonspor’dan daha evvel gözyaşlarıyla ayrıldığına dikkat çeken Erdoğan, “Çok büyük umutlarla, heyecanla Trabzonspor A Grubu’na çıkmıştım. Benim için her şey çok hoş gidiyordu. Çok memnundum kentte de. Daha sonra istemediğim bir ayrılık gerçekleşti. O devir gitmem gerektiğini düşündüm. O periyottaki idareyle alakalı dertlerim vardı. Hayal kırıklıklarıyla, gözyaşlarıyla ayrılmıştım o periyot kentten. Şampiyon takımın içinde olmak, yani yazılsa lakin bu kadar yazılırdı benim için. Onur duyuyorum. Bana bu talihi veren idaremize, Ertuğrul lidere, Ahmet Lidere, Abdullah hocaya çok teşekkür ederim. Bu türlü bir takımda olmak gurur verici” diye konuştu.

“HEDEF YENİ ŞAMPİYONLUKLAR VE ŞAMPİYONLAR LİGİ”

Şampiyonluklara devam etmek istediklerini lisana getiren deneyimli kanat oyuncusu, “Futbol şöyle bir şey. Bugün bitiyor, yarın ne olacağı muhakkak değil. Her vakit kendimize amaç koymamız lazım. Artık Şampiyonlar Ligi üzere bir maksadımız var önümüzde. Hem Şampiyonlar Ligi hem Muhteşem Lig. Ben şampiyon olduktan sonra şöyle bir açıklama yapmıştım. Bizim çok kupa alacağımız var bu ülkeden. Bu bir başlangıç olsun diyoruz. Şampiyonluklara devam edip, Avrupa’da da ülkemizi en yeterli biçimde temsil etmek istiyoruz” biçiminde konuştu.

BERAT ÖZDEMİR: TRABZON’DA BİZİM AYAKLARIMIZ YERDEN KESİLDİ

Mesleğindeki birinci şampiyonluğunu aldığını hatırlatan Berat Özdemir, “İkinci kupam, birinci Üstün Lig kupam. Umarım kaçları olur. Dönem başında belirlediğimiz amaçlardan birine ulaştık. Gönül isterdi ki Türkiye Kupası’nı da alalım fakat umarım önümüzdeki sene bunu başarabiliriz. Tüm Trabzonspor taraftarına, Trabzonspor aşıklarına güzel, uğurlu olsun. Trabzon’da bizim ayaklarımız yerden kesildi. 50, 60 bin kişi stadyumda, stadyum dışında şenlik havasında geçen cümbüşte çok hoş anlar yaşadık. Umarım biz eğlendiğimiz kadar onları da eğlendirebilmişizdir” dedi.

“TRABZONSPOR’UN OLDUĞU HER YERDE AMAÇ KUPALARDIR”

Bordo-mavili kulüpte maksadın her vakit kupalar olduğunu lisana getiren 23 yaşındaki orta saha oyuncusu, “Trabzonspor’un olduğu her yerde amaç, maksatlar vardır. Gayeler; kupadır, kupalardır. Biz de Trabzonspor armasına yakışır bir biçimde umarım Trabzonspor’u her kulvarda temsil ederiz” sözlerini kullandı.

KAYNAK: DHA