Yürüyen merdivenin kapaklarını çaldılar

Antalya’da hırsızlar üst geçidin yürüyen merdivenindeki kuyu kapağını çaldı. Yürüyen merdiven kapatılınca yayalar mağdur oldu.

Olay, Muratpaşa ilçesi Kızılırmak Caddesi üzerindeki üst geçide ilişkin yürüyen merdivende meydana geldi. Sabah erken saatlerde üst geçidi denetime gelen Antalya Büyükşehir Belediyesi takımları, yürüyen merdivenlerin çalışmadığını gördü. Vazifeliler yaptıkları incelemede, merdivenin çıkış kısmındaki kuyu kapaklarından birinin yerinde olmadığını tespit etti.

Durumu 112 Acil Davet Merkezi’ne bildiren gruplar, üst geçidin çıkış kısmını bariyerle kapatıp tedbir aldı. Kapağın alındığı yere bir kişinin düşmemesi ise talih olarak değerlendirildi.

Bir ay evvel yeniden tıpkı bölgedeki yürüyen merdivenlerin kuyu kapaklarının çalındığı öğrenildi. Polis hırsızları yakalamak için çalışma başlattı. Vazifeliler, demir vidalarla tutturmalarına karşın kapakların daima çalınmasına şaşırdıklarını lisana getirdi. Kapanan merdivenden yaşlı ve mahzuru bireylerin zahmetle inip çıktığı görüldü.