Xiaomi 12 Lite 5G görselleri sızdırıldı! Bu telefon çok satar

Xiaomi 12 Lite 5G‘nin yakında Avrupa ve Asya’da piyasaya sürülmesi bekleniyor. Akıllı telefonun uygulamalı bir videosu Twitter’da ortaya çıktı. Paylaşılan görseller telefonun tasarımına her açıdan iyi bir bakış sağlıyor. Nisan ayında Weibo’da Xiaomi 12 Lite 5G‘nin canlı görüntüleri ortaya çıktı ve şimdi uygulamalı videosu da sızdırıldı. Video, 12 Lite’ın merkezi olarak konumlandırılmış delikli ve ince çerçeveli düz bir ekranla donatılacağını ortaya koyuyor. Cihazın çerçeveleri diğer çerçevelere göre biraz kalın görünüyor.

Cihazın sağ tarafında bir ses ve güç düğmesi bulunuyor. Cihazın arka tarafının sol üst köşesinde üçlü kamera ünitesi bulunuyor.

Xiaomi 12 Lite 5Gkey özellikleri

Ekrana yerleştirilen plastik filmde Xiaomi 12 Lite 5G’nin temel özelliklerinden bahsediliyor. Akıllı telefonun tüy kadar hafif ve ince bir tasarıma, stüdyo düzeyinde 108 megapiksel üçlü kamera ünitesine, 67W hızlı şarja ve 120Hz AMOLED ekrana sahip olacağı görülüyor.

Xiaomi 12 Lite 5G’nin Snapdragon 778G ve MIUI 13 tabanlı Android 12 işletim sistemi tarafından desteklenmesi bekleniyor. Cihaz selfiler için 16 megapiksel kamera içerebilir. Arka kurulumunda OIS destekli 108 megapiksel ana kamera, 8 megapiksel ultra geniş kamera ve 5 megapiksel makro lens bulunacak. Cihaz 6.55 inç AMOLED FHD+ ekrana sahip olacak. Bir sözleşmeye göre, 64 megapiksel ana kamera içeren bir varyant olabileceği de bekleniyor.

Yakın tarihli bir rapor, 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı sunacak tek bir varyantta geleceğini ortaya koydu. Ancak cihazın FCC sertifikası, 6 GB RAM + 128 GB depolama sürümünde de gelebileceğini ortaya koydu. Telefonun siyah, pembe ve yeşil renk seçenekleriyle gelmesi bekleniyor.