TÜMOSAN’dan birinci çeyrekte 97 milyon TL net kâr

TÜMOSAN’dan yapılan açıklamaya nazaran, 2022’nin birinci 3 ayında, şirketin hasılatı 512 milyon TL olarak gerçekleşti. Yeniden birinci çeyrekte şirketin etkin büyüklüğü geçen yılın birebir devrine nazaran %52 artarak 2,3 milyar TL’ye ulaştı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TÜMOSAN Genel Müdürü Halim Tosun, “TÜMOSAN’ın 2021-2025 stratejik planında yer alan yatırım ve verimlilik amaçlarının 2021 yılının ikinci yarısındaki olumlu sonuçlarını 2022’nin birinci çeyreğinde de görmek memnunluk verici” dedi. 2022 ve 2023 yılının bölümlerimiz için yeni fırsatlar doğuracağını belirten Tosun, “Ülkemiz iktisadına olan inancımız hiç eksilmedi. 2021 yılının son çeyreğinde başladığımız yatırımlarımız artarak devam edecek” dedi.

Tüm dünyada tesirini gösteren salgın ve buna bağlı olarak yaşanan tedarik, lojistik ve üretim sorunlarının yanında Rusya-Ukrayna krizinin aslında yüksek seyreden emtia ve güç fiyatlarına olan olumsuz tesirinin daha çok hissedilmeye başlandığını söz eden Tosun, bu durumun süreksiz olduğu inancını taşıdığını söyleyerek, “Ülkemiz bu global krizden kıymetli fırsatlar elde ederek ve daha da güçlenerek çıkacak. Buna paralel olarak ortaya çıkan yatırım fırsatlarını şirket olarak daha efektif değerlendireceğiz ve ülke iktisadına ve istihdama katkı yapmaya devam edeceğiz” dedi.