Toplumsal medya grubunu suçlayan Yetenekli Ünal tweetini sildi

AK Parti Küme Başkanvekili Yetenekli Ünal, Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası’nda 5 altın madalya kazanan atletlerden yalnızca Busenaz Sürmeneli için tebrik tweet’i attı. Ünal, yansılar üzerine tweetini silip açıklama yaptı.

EVVEL TWEETİ’İNİ SİLDİ, SONRA TOPLUMSAL MEDYA GRUBUNU SUÇLADI

Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası’nda 48 kiloda gayret eden ulusal boksör Ayşe Çağırır, 50 kiloda Buse Naz Çakıroğlu, 54 kiloda Hatice Akbaş, 66 kiloda Busenaz Sürmeneli ve +81 kiloda Şennur Demir, 5 altın madalyanın tamamını aldı. AK Parti Küme Başkanvekili Uzman Ünal’ın yaptığı birinci paylaşım reaksiyon çekti. Ünal gece yarısı toplumsal medya grubunun yaptığını söylediği paylaşımı için şu açıklamayı yaptı:

“Sosyal medya takımımız bugün şampiyonlarımızı tek tek tebrik edip finalde topluca bir paylaşım yapmayı planlanmış. (İyi bir planlama olmadığı uygulamalı görülmüştür) Rastgele bir atletimizi bir başkasından ayırmamız düşünülemez her efor kutsal, her çaba biriciktir” diyen Ünal, bir sonraki tweet’inde de altın ve bronz madalya alan sportmenlerin isimlerini yazarak, “Türkiye konut sahipliğinde gerçekleşen Dünya Bayanlar Boks şampiyonasında bayrağımızı dalgalandıran tüm atletlerimizi yürekten kutluyorum.” (HABER MERKEZİ)