‘Sopalı şifacı’ bu kere Beylikdüzü’nde ortaya çıktı

Kendisini ‘şifacı’ olarak tanıtıp hastaların ayaklarının altına sopayla vurarak tedavi ettiğini öne süren ‘Mala Ali Kürdistani’ lakaplı Iraklı Molla Ali Kalak, yaklaşık bir yıl sonra tekrar İstanbul’a geldi.

DHA’nın haberine nazaran bu kere Beylikdüzü’nde bir meskene yerleşen Molla Ali Kalak, yakalanmamak için ofiste değil, meskenlerde ve arabanın içerisinde kelamda tedavi formülünü uyguluyor.

Başa ve sırta vuruyor

Kelamda tedavisi sırasında karşısındaki şahıstan evvel kollarını uzatmasını isteyen Kalak, daha sonra dua okuyarak, başına ve sırtına vuruyor.

Kalak, bu formda cin çıkardığını sav ediyor.

Molla Ali Kalak’ın toplumsal medya hesabını faal kullanması, konuşmaları ve fotoğrafları paylaşması da dikkat çekiyor.

Geçen yıl ofis açtı

Mala Ali Kürdistani, 12 Şubat 2020’de Suudi Arabistan’da tutuklanmış daha sonra özgür bırakılmıştı.

Geçtiğimiz yıl İstanbul’da gelen  Mala Ali Kürdistani, Başakşehir’de bir ofiste çok sayıda hastaya şiddet uygulayarak, kelamda tedavi ettiğini ileri sürmüştü.

Mala Ali Kürdistani’nin birtakım hastaları ve yakınlarının savcılığa yaptığı cürüm duyuruları üzerine polis ve sıhhat grupları ofise baskın yapmıştı.

Ofisi mühürlendi

Mala Ali Kürdistani ofiste bulunamamış lakin tedavide kullandığı belirlenen sopa, tahta kesimleri, sedye ile fotoğraflarının basılı olduğu çok sayıda kitaba el konulmuştu.

Ruhsatsız ve yetkisiz olduğu, tıbbi literatüre uymadığı tespit edilen ofis mühürlenmişti.

Çalışanları özgür bırakıldı

Gözaltına alınan çalışanlar, sözleri alındıktan sonra hür bırakılmıştı.

Mala Ali Kürdistani hakkında ise arama kararı çıkartılmıştı.