Murat Tekin 16 yaşındaki Beyza Doğan’ı öldürdü: 35 sefer şikayet edilmiş!

İstanbul Bahçelievler’de 28 yaşındaki Selim Tekin, saplantılı olduğu Beyza Doğan‘ın meskenine gelerek zorla içeri girdi. Selim Tekin, daha sonra Beyza Doğan’ı banyoya götürerek evvel ensesinden ateş etti, daha sonra kendine de ateş ederek intihar teşebbüsünde bulundu. 

O esnada konutta bulunan Beyza Doğan’ın kardeşi “Kardeşimi kurtarın” diye bağırdı. İhbarı üzerine olay yerine polis ve sıhhat takımı sevk edildi. Yaralılar olay yerinde yapılan birinci müdahalenin akabinde hastanede tedavi altına alındı. 16 yaşındaki Beyza Doğan 2 gün süren hayat uğraşı kaybetti. Beyza’nın cenazesi İsimli Tıp Kurumu’nda yapılacak incelemenin akabinde defnedilmek üzere memleketi Şanlıurfa’ya götürülecek.

Beyza Doğan ve ailesinin Selim Tekin için müdafaa kararı aldığı öğrenildi.

“35 SEFER ŞİKAYETÇİ OLDUM, 5 DEFA KIZIMI KAÇIRDI”

Baba Cuma Doğan olayı şu sözlerle anlattı:

“Bu adam bir buçuk yıl evvel Instagram’dan benim kızımla konuşmaya başlamış. Telefonu kızıma uzaktan eğitim için almıştım. Kızım da Instagram’ı yüklemiş ve bu şahısla görüşmüş. Şahıs evvelce ona abi kardeş formunda yaklaşmış daha sonra bunu sevgiliye çevirmiş. Kızıma berbat kelamlar yazmış. Kız kabul etmiyordu. Bu kere tehditler başladı. Kızı Bağcılar Meydanı’na çağırdı ve orada kaçırdı. Benim şu anda adliyede bu şahıs hakkında 35 şikayet belgem var. Kızımı beş sefer kaçırdı. Olay olmadan evvel benim konutuma gelip tekmeyle saldırdı, kapımı tekmeledi. Daha sonra ben savcıya gittim şikayette bulundum savcı müdafaa kararı çıkardı. Durum bundan ibaret. Kızım şu an ağır bakımda o şahsın da ne olduğunu bilmiyorum.

Büyük kızım ve küçük kızım marketten dönüyorlardı o şahıs da bunlardan evvel girip binanın merdivenlerinde saklanmış. Benim çocuklar içeri girince o da artlarından kapıyı zorlamış ve elinde silahla içeri dalmış. ‘Kapıyı pencereyi kapatın hepinizi öldüreceğim’ diye tehdit etmiş. Kızım Beyza’yı alıp başına silahı dayıyor. Kızım yapma diye yalvarıyorken evvel ‘Seni öldürmeyeceğim’ diyor ve kızın başını koltuk altına alıp başına sıkıyor. Akabinde da kendi başına sıkıyor”