Kurtlar Vadisi’nin Eren’i oyuncu Kerem Fırtına HDP Müracaat Şurası’na girdi

Bir periyoda damga vuran Kurtlar Vadisi dizisinde Eren Eylül karakterini oynayan Kerem Fırtına, geçtiğimiz günlerde Diyarbakır Teşebbüsçü Merkezi’nde düzenlenen “Diyarbakır Sinema Buluşması”na katıldı.

Diyarbakır’da cezaevinde bulunan eski HDP Eş Genel Lideri Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’la bir ortaya gelerek fotoğraf çektirdi.

Paylaşımına, “Ne diyebilirim ki. Buluşmaların en kıymetlisi” notunu düşen Fırtına, dün de HDP’nin kritik listesinde yer buldu.

Kerem Fırtına’nın katıldığı buluşmada kürt probleminin tahliline katkı sunmak isteyen isimler ismi altında bir müracaat şurası oluşturuldu. Oyuncuda bu listede yer aldı.

HDP’nin müşavere şurasında Kerem Fırtına haricinde Erdoğan Aydın, Ayşe Erzen, Akın Birdal, Ahmet Türk, Ali Bayramoğlu, Sırrı Süreyya Başkan, Sırrı Sakık üzere isimler de yer aldı.

KEREM FIRTINA KİMDİR?

Kerem Fırtına, 23 Eylül 1981 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Birinci ve orta eğitimini İstanbul ‘da tamamladı. Lise yıllarında tiyatroya merak saran Kerem Fırtına, oyuncu okulunda çeşitli oyunlarda rol aldı. 1999 yılında Kenan Cihan Anadolu Lisesini tamamladı, birebir sene İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu İdaresi kısmını kazandı. Üniversiteden mezun olduktan (1999) sonra Şahika Tekand Studio Oyuncularından 2 yıl oyunculuk eğitimi aldı. Bir mühlet radyo tiyatrosu yaptı. Bir arkadaşının yaptığı oyunculuk müracaatına tesadüfen eşlik etmesiyle Kurtlar Vadisi dizisinin imalcisi Raci Şaşmaz ve dizinin o zamanki direktörü Osman İmtihan ile tanıştı ve dizide oynamaya başladı.

2000 yılında TRT’de Martılar ve İstanbul isimli TV sinemasında oynadı, birebir vakitte o sinemanın senaryo asistanlığını da yaptı. Akabinde Üvey Baba isimli dizinin son kısımlarında uzunluk gösterdi. Oyunculuk alanında ismini Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı Eren Eylül rolü ile duyurdu ve büyük bir çıkış yaptı.

2015 yılında reyting rekoru kıran Karadayı dizinde oynadığı “Savcı Adnan” rolüyle daha çok tanındı. Son olarak Kiralık Aşk dizisinde “İsmail ” rolüyle oyunculuk performansını sergilemektedir. Sanatçı, hala Pana Sinema’da oyuncu ve cast yönetici asistanı olarak çalışıyor.

DİZİ VE FİLMLERİ

Esrarlı Gözler

Üvey Baba

Kurtlar Vadisi

Kurtlar Vadisi Terör

Kollama

Bu Kalp Seni Unutur mu?

Kiralık Aşk

Enes Batur Hayal mi Gerçek mi

Son Çıkış

Filinta Bir Osmanlı Polisiyesi

Karadayı

Aşk Ağlatır

Fatmagül’ün Cürmü Ne?

Konak

Oda

Martılar ve İstanbul