Kırıkkale’de sokak köpekleri arabaya ziyan verdi

Kırıkkale’de yaşayan ve yıllardır mahallesindeki sokak köpeklerine bakan Kadir Hacıbaloğlu (60), 1,5 haftalık kent dışı programı dönüşünde farklı bir olayla karşılaştı.

Adamın otoparka bıraktığı aracı hasarlı bulundu.

Kamera kayıtlarını izledi, sorumlu köpekler çıktı

Bunun üzerine sitenin güvenlik kameralarına inceleyen Hacıbaloğlu, beslediği sokak köpeklerinin plaka ve tamponları parçaladığını gördü.

Olayla ilgili konuşan Hacıbaloğlu, “Sabah otomobilime baktığımda otomobilin plakasının yere düştüğünü parçalandığını, tamponun kırık olduğunu ve art tamponun da parçalanmış olduğunu gördüm.” dedi.

“Bir müddettir yanlarında olamadım, bana ders verdiler”

Maaşının 3’de 1’ini sokak hayvanlarına harcadığını belirten Hacıbaloğlu, “Site idaresinden kamera kayıtlarını istedim. Bir de ne göreyim, şaşırdım. Sokaklarda baktığım köpekler benim otomobilime ziyan vermiş. 1,5 haftadır da kent dışında olduğum için köpeklere bakamıyordum. Onlar bana ders vermek için bilhassa benim arabayı bularak altına girip kabloları parçalıyor.


“Özür diliyorum”

Başkası de tekerleri tamponları kırmış. Ondan sonra da ardına bakarak gittiler. Onları bulmaya gittim tekrar besledim gönüllerini aldım. Onlardan çok özür diliyorum. Çocukluğumdan beri hobi olarak besliyorum. Maaşımın 3’de 1’ini de bunlara yatıyorum.” diye konuştu.