Kilis’te uyuşturucu operasyonu: 203 bin 578 hap ele geçirildi.

Ülke genelinde zehir tacirlerine yönelik operasyonlar devam ediyor.

Kilis Vilayet Emniyet Müdürlüğü Narkotik Hatalarla Gayret Şube Müdürlüğü takımları, kente yüklü ölçüde uyuşturucu getirileceği bilgisi üzerine çalışma başlattı.

2 araç takibe alındı

Takımlar takibe aldığı 2 aracı Başmağara köyünde durdurdu. Araçlarda yapılan aramalarda 203 bin 578 uyuşturucu hap ele geçirildi.

6 kişi gözaltına alındı

Haplara el koyan gruplar, araçlardaki 6 kişiyi gözaltına aldı. Şüpheliler, emniyetteki sorgulamalarının akabinde sevk edildikleri adliyede tutuklandı.

“Uyuşturucu satışını sıfıra indirmek istiyoruz”

DHA’ya nazaran, Kilis Valisi Recep Soytürk beraberinde Vilayet Emniyet Müdürü Ahmet Kurt ile birlikte operasyona ilişkin “Güvenlik güçleri uyuşturucuyla büyük uğraş verdi. Bilhassa torbacı diye tabir edilen, uyuşturucu satıcılarına karşı, değerli operasyonlar yapılıyor. Güvenlik güçlerimiz, Cumhuriyet Başsavcılığımız ile mahkemelerimiz özverili çalışmalar yapıyorlar. Bu da torbacı diye tabir edilenlerin azalmasına, uyuşturucu satımının azaltılması manasına geliyor. Son operasyonda 203 bin 578 captagon hap yakalandı. Bu operasyonda yer alan bütün arkadaşları tebrik ediyorum. Bunun gerisinin da geleceğini düşünüyorum. Bu bölgede uyuşturucu satışını sıfıra indirmek istiyoruz.” diye konuştu.