Kılıçdaroğlu: Parti sıkıntısı değil, Türkiye problemi

Altılı Masa’yla ilgili açıklama yapan CHP önderi Kılıçdaroğlu, “Ülke bu haldeyken, problem bir parti sıkıntısı olmanın ötesinde Türkiye sıkıntısı haline gelmiştir. Her bir parti kendi kanısını söz edecektir” dedi.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Demokrasi Vakfı’nın Ankara’da düzenlediği ‘Yeniden’ başlıklı toplantıya katıldı. Burada bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, gündeme ait açıklamalarda bulundu:

ÖDEDİĞİMİZ VERGİLERİN HESABINI SORMUYORUZ

– Demokrasimiz gelişmedi, 100 yılı devirdik, bu 100 yıl içinde büyük bedeller ödedik. Başbakanları idam ettik, gencecik fidan üzere gençlerimizi idam ettik. Darbeler, bildiriler oldu. Geçmişten ders çıkarıp, hoş bir gelecek inşa etmek zorundayız. Demokrasimizin istek ettiği seviyede gelişmemesinin temel noktası şu, ödediğimiz vergilerin hesabını sormuyoruz. İş dünyası da bunun üzerinde durmalı.

Toplantıya 22. Periyot TBMM Lideri Bülent Arınç, Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal ve Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş da katıldı.

HALK KİME TEVECCÜH EDERSE O İKTİDAR OLACAKTIR

– Toplumu ayrıştırdık. Türkiye tehlikeli bir mecraya gidiyor. Biz ‘Altılı Masa’ diyoruz, ‘Türkiye Masası’, ‘Demokrasi Masası’, ‘Milletin Masası’ neyse adı… Bizi birleştiren tek bir husus var. Bu ülkeye gerçek manada demokrasiyi getirmek.

– Her birimiz başka partiyiz, programımız farklı. Ülke bu haldeyken, sıkıntı bir parti sıkıntısı olmanın ötesinde Türkiye sorunu haline gelmiştir. Türkiye’ye demokrasiyi getirmek zorundayız. Her bir parti kendi kanısını söz edecektir. Halk kime teveccüh ederse o iktidar olacaktır.