Erbakan: Maaşlara yüzde 100 artırım yapacağız

Yine Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, Bursa’nın ilçesine gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu. Erbakan, iktidara gelir gelmez maaşlara yüzde 100 artırım yapacaklarını söyledi.

Partililer tarafından İnegöl girişinde karşılanan Fatih Erbakan, Kapalı Çarşı’da esnaf ziyareti yaptı. Çarşı içinde esnaf ziyareti yapan Erbakan, dua beklediklerini tabir etti.

Esnaf ziyaretleri sırasında Uzun Sokak girişinde vatandaşlara hitap eden Tekrar Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, Anadolu’nun dört bir yanında halk ile bir ortaya gelip onların taleplerini dinlediklerini lisana getirerek, “Yeniden Refah Partisi teşkilatları olarak İnegöl’de halkla kucaklaşma programlarımızı gerçekleştiriyoruz. Esnafımıza halkımıza selam veriyoruz. Onların takviyelerini ve dualarını talep ediyoruz“ diye konuştu.

EN DEĞERLİ MEŞAKKAT İKTİSAT

Fatih Erbakan en kıymetli problemin iktisat kaynaklı olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi;

*En değerli düşünce nedir? Maalesef ki ekonomik badireler, geçim sıkıntısı, işsizlik. Anadolu’nun dört bir yanında işsizlikten beşerler adeta kırılıyor. 1.5 milyon üniversite diplomalı işsiz, 10 milyonun üzerinde toplam işsiz sayısı ve dünyanın en büyük işsizler ordusu.

*Öyle bölgeler var ki 2 tane gençten 1 tanesi işsiz. Bu nedenle ilçeler, köyler, beldeler eriyor. Hatta Doğu Anadolu’da, Güneydoğu Anadolu’da kentler, vilayetler eriyor ve göç ediyor. Oralardaki perişanlığı, meşakkatleri gittiğimiz vakit birebir görüyoruz.

*Milli görüşle yönetilmezsek başımıza 3 tane felaket gelir; borca esir olmak, işsiz kalmak, aç kalmak. İktidarımıza Anadolu’nun en ücra köşesindeki Ahmet amca hakim karşısında Cumhurbaşkanından en ufak bir farkı olmadığını bilecek.

*İktidarı üstün tutan bir yargı düzeneği değil, hakkı üstün tutan bir adalet düzeneği olacak. Ehliyet, liyakat ve adalet olacak. Adaletin olmadığı yerde kalkınma, sanayi, refah olmaz.

“MAAŞLARA YÜZDE 100 ARTIRIM YAPACAĞIZ

*Göreve geldiğimizde en düşük emekli maaşı taban fiyat kadar olacak. Gelir gelmez yüzde 100 maaş artırımı yapacağız. Çiftçiye nefes hibeleri vereceğiz. EYT ve 3600 ek gösterge sorunu kalmayacak.

*İşsizliğe tahlil içim 81 vilayetimize 681 refah projesini hazırladık. Bu projeler üretime ve istihdama yönelik projeler. Ulusal kaynak paketleri projemizi ortaya koyduk. Bu kitapta 15 adımda 150 milyar dolar kaynak var. Bizim 50 yıllık geçmişimiz var. Allah Erbakan hocadan razı olsun. İHA