Düz Bir Karına Sahip Olmak İsteyenler İçin Spor Salonuna Gitmeden Konutta Yapılabilecek 3 Kolay İdman

Düz bir karına sahip olmak için birçok kişi antrenman yaparak kendilerini hayli yoruyor. Beslenme uzmanları, birden fazla durumda yalnızca karın antrenmanı yapmanın kâfi olmayacağını inançla söyleyebilir. Düz bir karına sahip olmak isteyen herkes diyet yardımıyla fazla kilolarını vermelidir.

BU ALIŞTIRMALAR SAYESİNDE FİT BİR BEDENE SAHİ OLABİLİRSİNİZ

Fazla kiloları ortadan kaldırmak için sağlıklı bir diyet yapmanız da gerekir. Bu nedenle düşük kalorili yiyecekler yiyin, alkol ve tatlıları mümkün olduğunca hayatınızdan çıkarın. Bununla birlikte, haftada birkaç defa, öğlen yemeği için büyük ölçüde yemeğin yerini alan bir dondurma lüksünün tadını çıkarabilirsiniz. Fakat bu seçimi yapanların her şeyden evvel iki ögeye odaklanması gerekiyor.

Hakikat beslenme kilo vermenize, belinizi inceltmenize ve göbeği küçültmenize yardımcı olacaktır. Lakin düz bir karın ve besbelli karın kaslarına sahip olmak için özel idmanlar de yapılmalıdır. Neyse ki, mekik yapmak için spor salonuna gitmenize gerek yok ve bunları konutta de yapabilirsiniz. Hiç mekik yapmamış yahut birkaç aydır hareketsiz olanlar, en kolaylarından başlayarak kademeli olarak ilerlemelidir.

DÜZ BİR KARINA SAHİP OLMAK İÇİN YAPMANIZ GEREKEN 3 ANTRENMAN

Mekik, klasik karın idmanıdır ve şimdiye kadar yapılması en kolay olanıdır. Sırt üstü yatın, ayaklar yerde ve dizler 90 derece bükülü, gövdenizi üst kaldırın. Yerle 45 derecelik bir açı oluşturmanız ve akabinde başlangıç ​​pozisyonuna geri dönmeniz gerekir. Eller boynun gerisine sarfiyat, lakin gövde ile yükselirken boynu zorlamamaya dikkat edin.

İkili crunch biraz daha karmaşık ve hatta daha yorucu bir antrenmandır. Her vakit sırtınız yere dayayarak uzanmaya başlarsınız. Dizler bükülü ve bacaklar kaldırılmış, uyluk yere dik olacak biçimde 90 derecelik bir açı oluşturmalıdır. Eller her vakit boynun gerisinden sarfiyat. Yavaşça sırtınızı kaldırarak gövdenizi ve omuzlarınızı dizlerinize yaklaştırmaya çalışın. Azamî kasılma noktasında durum bir saniye tutulur ve başlangıç ​​pozisyonuna geri döner.

Üçüncü çok tesirli antrenman, düz bacak crunch hareketidir. Sırtüstü durumdan yahut bacaklar uzatılmış olarak büsbütün sırt üstü yatarken başlar. Kollarını beden boyunca uzatırlar ve ellerini belin altına koyarlar. Bu noktada bacaklar kaldırılır ve yer ile 45 derecelik bir konuma uzatılır. Daha sonra tabana dokunmadan çabucak evvel hareketi durdurarak yavaşça aşağı inerler ve antrenman tekrarlanır. Hareket boyunca sırt yere bağlı kalır.

DÜZ BİR KARIN İÇİN DÖRDÜNCÜ TESİRLİ ANTRENMAN

Bu üç antrenmana dördüncü bir alıştırma olan plank da eklenebilir. Yüzüstü durum alın, sonra karnınızın üzerinde yere düz yatın. Ön kollar omuz hizasında yere konulur ve tüm beden birebir hizada kalacak halde kaldırılır. Bu hareketi yapmak için parmak uçlarından kaldırıyoruz. Bu konum, karın kaslarını kasılmada tutarak 30 saniye tutulur.

Bu antrenmanlar çok kolaydır ve günün rastgele bir saatinde yapılabilir. Gereken müddet 15 dakikadan fazla sürmez ve sabah işe gitmeden evvel yahut akşam kullanılabilir. Birinci üç idman için 10 tekrarlık üç setle başlamak ve sonunda tekrarları artırmak en güzelidir. Bunun yerine, plank için 30 saniyelik 3 tekrar yapmaya başlayabilir ve akabinde yavaş yavaş süreyi artırabilirsiniz.

Düz bir karın isteyenler için bu aktivite kasları güçlendirmeye yardımcı olur, fakat gerçek beslenme olmadan tek başına fazla kilolardan kurtulamazsınız. Yemeklerimiz çok kalorili ve çok bol ise, ölçüleri ve kalorileri azaltmamız gerekir.