Depremde duvarları çatladı, sağanak yağışta evini su bastı: Kimse yardıma gelmedi

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde dün akşam üstü başlayan sağanak ve dolu yağışından sonra bazı ev ile iş yerlerini su bastı. İlçeye bağlı Şehit Mehmet Hallaç Mahallesi 2052 Sokak’ta oturan Suzan Egemen’in evi de sular altında kaldı. 

“HÂLÂ HİÇ KİMSE YOK”

Yetkililere haber vermesine rağmen kimsenin gelmediğini belirten Suzan Egemen, şöyle konuştu:

“Akşam işte iş çıkışı yağmura yakalandık biz. Kızımla birlikte işten geliyorduk. Hani bu kadar olabileceğini tahmin etmedik. Yolda gelirken zaten selin durumunu görmüştük biz ama eve girdiğimiz zaman çocukların etrafı toparlamaya başladığını gördük ve daha sonra birdenbire yağmur suları evin içine dolmaya başladı. İşte o saatten beri bir mücadele içerisindeyiz. Gerekli yerleri aradım, yardım istedim ama maalesef yardım gelmedi. Bana ekiplere gerekli bilginin verildiği söylendi yardıma gelineceği söylendi ama sabah oldu ve hala hiç kimse yok. Artı arayıp da yani ne yaptınız, ne ettiniz, ne haldesiniz diyen de yok.”

“ÇATLAKLAR DAHA DA AÇILDI”

Çatlakların daha açıldığını söyleyen Egemen, şöyle devam etti:

“Şu an evimin etrafı mil dolmuş durumda. Çocuklarımın yattığı odayı zaten kullanılır hali yok kullanılabilecek durumda değil. Depremden dolayı ve çatlaklar vardı çatlaklar daha da çok açılmış durumda. Açılan çatlaklardan tüm yağmur suları, sel suları içeri doldu ve gerekenin yapılmasını istiyorum yani bir şekilde. Dört çocukla mücadele veren bir anneyim ben elimden gelen bu kadar. Ama gereken yardım neyse rica ediyorum yani daha olmazsa daha güvenilir bir yere çıkmak istiyorum mümkünse.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir