Bugün Bu 7 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

Her gün olduğu gibi, bugün de, çeşitli altcoin projelerinin ekosistemlerinde yenilikler yaşanmakta. Aşağıdaki listede, bugünkü ağ güncellemelerini, borsa listelemelerini görebilirsiniz. Bu sırada, Bitcoin ve birçok altcoin hafif kazanç elde etmeye başlıyor. İşte detaylar…

Bugün, 7 altcoin için önemli gelişmeler var

  • Narkasa, Decentraland’i (MANA) listeliyor.
  • BEAM (BEAM), 1.920.000 blok yüksekliğinde bir hard fork gerçekleştirecek.
  • Coinsbit, AssetMantle’ı (MNTL) USDT çifti ile listeliyor.
  • LBank, Town Star’ı (TOWN) USDT çifti ile TSİ 16’da listeliyor.
  • Digifinex, Redlight Chain’i (REDLC) TSİ 13’te listeliyor.
  • MEXC Global, Spume’ü (SPUME) USDT çifti ile 17’de listeliyor.
  • Dogechain’in yerel kripto paralarından Wrapped Dogecoin (WDOGE), MEXC Global’de işlem görmeye başladı.

Piyasada son durum nedir?

Bu sırada, dalgalı fiyat hareketine rağmen, Bitcoin 20 bin doların üzerinde kalmayı başardı. Öte yandan, birçok altcoin hafif kazançlar çiziyor. Geçen gün boyunca, kripto para birimlerinin çoğu önceki dalgalı fiyat hareketinden biraz toparlanmayı başardı. Bu, 1 trilyon dolar seviyesini geri alan toplam piyasa değeri ile sonuçlandı.  Son 24 saat Bitcoin için nispeten sakindi. Kripto para birimi, önemli 20 bin dolar seviyesini geri aldı. Bu yazının yazıldığı sırada, yaklaşık 20.100 dolardan işlem görüyor.

Bununla birlikte, BTC’nin bir kez daha 19.500 dolara düştüğünü belirtmekte fayda var. Bazılarına göre bu seviye ciddi destek sağlıyor. Çünkü kripto para birimi birkaç kez bu seviyeye doğru düştü ve her seferinde daha fazla satış yapılmasını engelledi. Bütün gün, tüm Bitcoin pazarında yaklaşık 23 milyon dolar değerinde tasfiye gördü.

Altcoin’lerin fiyatları sıçradı

Toplam piyasa değeri açısından ilk 100 coin arasında en belirgin aykırı değer CEL gibi görünüyor. Kripto para birimi, nispeten yatay bir piyasada son 24 saat içinde yüzde 28 gibi büyük bir hızla fırladı. Altcoinlerin çoğu, önceki dalgalı aşağı yönlü fiyat hareketinden toparlanıyor. Bazı kilit seviyeleri bir kez daha hedefleyerek hafif artışlar gösteriyor. ETH, geçtiğimiz gün yüzde 3,2 kazandıktan sonra 1,6 bin dolar hedefliyor.

ATOM daha önemli bir yükselişle yüzde 8 artarken; XRP, ADA, SOL, DOT ve ETC gibi diğer büyük paralar da yükseldi. Bu, toplam piyasa değerini bir kez daha 1 trilyon doların üzerine çıkardı. Ayrıca genel duyguyu iyileştirmeye yardımcı oldu. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, kripto para birimlerinin fiyatları, geçtiğimiz hafta gerçekleşen Jerome Powell konuşmasının ardından piyasa toparlanamadı. Bitcoin, 20.000 dolar seviyesini bir süre sonra ilk defa o noktada aşağı yönde kırdı.