Bitcoin, Google Arama’larda kan kaybediyor!

Bitcoin ( BTC ), yılın başından bu yana düşüş eğiliminde ve değerini 20.000 doların üzerinde tutmak için mücadele ederken önemli bir satış kaydetti. Piyasa düzeltmesinin ardından, yatırımcılar arasında varlığa olan ilgi de azaldı.

Bitcoin, Google Arama’larda kan kaybediyor!

Özellikle, ‘bitcoin satın al’ anahtar kelimesine yönelik Google arama ilgisi, finans analizleri ile bilinen Finbold tarafından alınan verilere göre, 10 Eylül’de sona eren haftada 6’lık bir popülerlik puanı kaydederek iki yılın yeni bir en düşük seviyesine ulaştı.

Anahtar kelimeye olan son düşük ilgi, kripto para biriminin geçen yıl kaydedilen boğa piyasasında doruğa ulaşan yeni bir ralli için hazırlandığı 17 Ekim 2020’de kaydedilmişti.

Bitcoin anahtar kelime arama tablosu satın alın. Kaynak: Google Serch

Başka yerlerde, bölgelerin dağılımı, Nijerya’nın 100’lük en yüksek popülerlik puanı kaydeden anahtar kelimeyle lider olduğunu ve ardından 33’te Gana’nın geldiğini gösteriyor. Kamerun 30 puanla üçüncü sırada yer alıyor.

‘Bitcoin satın al’ anahtar kelimesine bölgesel ilgi. Kaynak: Google Arama

Kripto pazarındaki olumsuzluğa rağmen, Afrika blok zinciri sahnesi büyümeye devam etti ve risk sermayedarlarının (VC’ler) hala sektörün geleceğine bahis yapmasıyla önemli fonlar çekmeye devam etti.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.