Bahçeli’ye “siyasi dinozor” diyen İngiliz gazetesine MHP’den sert karşılık

The Guardian’da yayımlanan makalede MHP önderi Bahçeli’den “aşırı milliyetçi siyasi dinozor” olarak bahsedilmesi sonrası parti tarafından sert bir cevap geldi.

İngiliz gazetesi The Guardian’da yayımlanan bir makalede MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’den “aşırı milliyetçi siyasi dinozor” bahsedilmesi büyük reaksiyon çekti. MHP Genel Lider Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın yazılı bir açıklama yaparak, şu tabirleri kullandı.

– İngiltere’de yayımlanan sol tandanslı The Guardian’da kaleme alınan bir yazıda, Genel Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli aleyhinde hakaret içeren aşağılık tabirlere yer verilmiştir. The Guardian, yalnızca makul bir siyasi temayülü yansıtan yayın organından ibaret değildir. O, tıpkı vakitte emperyalist Anglosakson siyasetlerinin da propagandasını yapmasıyla maruftur.

PARTİMİZİN HAKİKAT YOLDA OLDUĞUNU GÖSTERİYOR

– Türkiye’yi dize getiremeyen global aktörlerin; başarısızlıklarını, siyasi hakaretler ve mesnetsiz suçlamalarla telafi etmeye çalışması manidardır. Öteki yandan; Batılı ülkelerin yayın organlarında MHP Genel Lideri Sayın Devlet Bahçeli aleyhinde yazıların çıkması, partimizin yanlışsız yolda olduğunun ve takip ettiği siyasetlerin olumlu sonuç verdiğinin göstergesidir.

– Demek ki MHP her vakit olduğu üzere maksadı on ikiden vurmuş, Türkiye üzerinde emperyalist emeller besleyen ülke ve aktörlerin hesaplarını bozmuştur. Demek ki ulusal iradenin gücü; antidemokratik formüllere başvurarak tahakküm, istila ve vesayet peşinde güç tüketen bedhahlara galebe çalmıştır.

MAFYA YAFTALAMASI PEK GÜLÜNÇ

– Anglosakson-Angloamerikan zihniyetinin, CIA ve MI6 üzere istihbarat örgütleri yoluyla organize hata örgütlerinin elebaşlarını düzmece dokümanlarla yemleyip fonlayarak Türkiye’de hükümet darbesi tezgâhlamaya çalıştığı herkesçe bilinmektedir. Hâl böyleyken, bahse husus yayın organının MHP’ye dönük mafya yaftalaması pek gülünç kaçmaktadır. MHP; Hakk’ın ve hakikatin müdafi, halkın aksisedasıdır. MHP’yi güçlü kılan amil, Türk milletinin vicdanında edindiği seçkin yerdir.

PARA EMİCİ LOBİLER

– Anglosakson-Angloamerikan kültürünün; öteki ülke ve milletlere üstünlük taslamaya, tahakküme dayalı memleketler arası siyasetlere yük verdiği, cümlenin malumudur. Bunun içindir ki başını ABD ve İngiltere’nin çektiği yayın organları, bu ülkelerdeki milletlerarası kuruluşlar ve para emici lobiler; Türkiye’deki mevcut legal iktidarı yıkmak için ağır mesai sarf etmektedir.

SÖMÜRGE YÜKÜ TAŞIYAN FİNCANCI KATIRLARI

– 2023 Haziran’ına yanlışsız seçim sathı mailine yaklaşıldıkça, Türkiye’de AK Parti ve MHP tarafından tesis edilen Cumhur İttifakı’nın gerisindeki ulusal iradeyi bükme eforlarına sürat verilecektir. Sayın Devlet Bahçeli’nin liderliğindeki MHP; memleketler arası arenada sömürge yükü taşıyan fincancı katırlarını ürkütmüş, züccaciyeye dalan siyaset fillerini kendi savanalarına kovalamıştır.

ALAATTİN ÇAKICI’YA VEFA

– Ayrıyeten Sayın Devlet Bahçeli, siyasi hayatı boyunca vefa kavramı şahsiyetinde bütün hususiyetleriyle mündemiç bulunan bir siyasi başkan olarak temayüz etmiştir. Vefa, Türk milletinin karakter özelliklerinden ve yaşatılması gereken yüksek hasletlerinden biridir. Vefa; siyaset ötesi, ulvi bir mana söz etmektedir.
Sayın Genel Liderimizin Alaattin Çakıcı’ya gösterdiği vefa ve yakınlık üzerinden af hazırlığı üzere temelsiz argümanlar ortaya atılarak partimizin karalanmaya çalışılmasına asla müsaade etmeyiz.

ERKEKÇE SİYASET YAPMAYA DAVET EDİYORUZ

– Bu ortada CHP’li Muharrem Efendi’yi de aslı astarı olmayan işlere burnunu sokarak MHP aleyhinde algı çalışması yapmak yerine, gerçekleri saptırmadan “erkekçe” siyaset yapmaya davet ediyoruz.

KÜRESEL AKTÖRLERİN SİNSİ PLANLARI

– Bilinmelidir ki gerek Cumhur İttifakı gerekse MHP, millet iradesini ve Türkiye’nin bütünlüğünü maksat alan alçakça taarruzlara karşı hazırlıklıdır. Global aktörlerin sinsi planları önünde en büyük pürüz olan, maşeri vicdanı temsil eden MHP’nin; dengeli ve odunsuz duruşu asla değişmeyecektir. MHP; Türkiye aleyhinde karanlık senaryolar yazıp hayata geçirmeye çalışanları, ulusal kıymetlerimizi çiğnemeye kalkanları, palavra ve iftira edebiyatına tenezzül edenleri etkisiz hâle getirmeye kararlılıkla devam edecektir.