Arnavutköy’de kimyasal atık telaşı: Zehirlenecek üzere oldum

İstanbul’un Arnavutköy ilçesinde Genç Osman Caddesi üzerindeki derenin kenarına bırakılan onlarca çuvalın içindeki atıklar sağanak yağışla birlikte köpürürken, üzerinden dumanlar yükseldi. Yoldan geçenlerin haber vermesiyle dere kenarına polis, zabıta ve AFAD grupları geldi. Çuvalın içindekilerden numune alan yetkililer, alüminyum cüruf olma ihtimali üzerinde durdu. Dere kenarına bırakılan çuvallar, yetkililer tarafından götürüldü.

‘YOLDAN GEÇERKEN ZEHİRLENECEK ÜZERE OLDUM’

DHA’nın haberine nazaran, çuvalları görerek polisi arayan etraftaki bir kişi, “Sabah saatlerinde bu yoldan geçerken yağmur yağıyordu. Sol tarafta yolun kenarına bırakılan çuvallara baktığımda zehirlenecek üzere oldum. Çok makus bir koku vardı. Çabucak yetkililere haber verdim” dedi.

Hacımaşlı Mahalle Muhtarı Hayri Pekçetin ise “Kaçak hafriyat dökümüne alıştık artık. Fakat bugün buraya bırakılan materyalden yağmurun yağmasıyla birlikte dumanlar yükseldi. Haliyle bizler de huzursuz olduk. Yağmurla birlikte bu toz yüklü çuvallardaki materyaller dere suyuna karışıyor. Az ileride hayvancılık ve tarımla uğraşan köylülerimiz var. Bu sudan içen hayvanların neyle karşılaşacağını bilmiyoruz. Endişeliyiz” dedi. (HABER MERKEZİ)