Antalya’da karavan karışıklığı: Her yer yasak

Antalya Konyaaltı’nda Altınyaka Kavşağı ve Boğaçayı Caddesi girişine karavanlar park edince yurttaş şikâyetçi oldu. Sesler yükselmeye başlayınca belediyeler de tahlili yasak getirmekte buldu. Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı Kıyısı boyunca karavanların durması ve park etmesini yasakladı. Fakat karavanların uzun periyodik kalabilecekleri bir yer gösterilmemesi sorunu büyüttü.

Finike Belediye Lideri Mustafa Geyikçi, kararın kendilerine ilişkin olmadığını jandarma tarafından güvenlik gerekçesiyle karavanların kaldırılmasının istendiğini bildirdi. Geyikçi, karavanlarıyla ilçeye gelen konuklara Demre yolu üzerinde belediye plajının çabucak art tarafında hazineye ilişkin boş alana yönlendirdiklerini belirterek “Belediye olarak karavan park ve kamp alanı yapabilecek yerimiz yok. Daha çok hazine alanları var. O nedenle karavancıları kelam konusu alana yönlendirebiliyoruz. Orlarda da gerekli olan su, elektrik, tuvalet üzere altyapı hizmetimiz yok. Yalnızca plajımızdan yararlanabiliyorlar” dedi.

Demre Belediye Meclisi de 6 Ekim 2021 tarihli aldığı kararı münasebet göstererek ilçedeki karavancılara “Rekreasyon ve park alanı düzenleme çalışmaları yapılacağından işgal etmiş olduğunuz alanı tahliye edin” ihtarında bulundu.