Annesini rahatsız eden bayanın konutuna ateş etti, tutuklandı

Merkez Seyhan ilçesi Saruhuğlar Mahallesi’nde argümana nazaran, S.K. (59), komşusu D.A.’ya (50), “Seni kocamla evlendirelim” dedi. D.A. bu teklifi reddetse de S.K., toplumsal medya üzerinden ileti atmaya devam etti.

POMPALI TÜFEKLE ATEŞ AÇTI

Olayı öğrenen D.A.’nın oğlu Hüseyin A. (18), 5 Temmuz günü saat 04.00 sıralarında arkadaşları Murat K. (19) ve Umut A. (20) ile birlikte S.K.’nin konutuna gitti. Arabadan inen Hüseyin A., yanında getirdiği pompalı tüfekle S.K.’nin meskenine rastgele ateş açtı.

Yanındaki arkadaşı Murat K. ise silahtan çıkan boş fişekleri toplarken, Umut A. ise bu anları cep telefonu ile görüntüledi. Şüpheliler, silahlı akının akabinde olay yerinden kaçtı.

Silah seslerine uyanan S.K. ile eşi M.K.’nin (49) ihbarıyla adrese Gasp Ofis Amirliği takımları sevk edildi. Polis, toplumsal medyada paylaşılan hücum imajlarının akabinde şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

EŞ VAKİTLİ OPERASYON

Adresleri belirlenen şüpheliler, yapılan eş vakitli baskınlarda gözaltına alındı. Emniyet’e götürülen kuşkulu Hüseyin A., meskenini kurşunladığı S.K.’nin, daima annesini rahatsız ettiğini, silahlı saldırıyı bu nedenle düzenlediğini söyledi.

Emniyet’teki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen şüphelilerden Hüseyin A. ile Murat K. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, Umut A. ise isimli denetim kuralıyla tutuksuz yargılanmak üzere hür bırakıldı.