AK Parti Kulisi: Affını İsteyen 2 Bakan Kim?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde tüm bakanların milletvekili adayı olacağını açıklamıştı. Ancak AK Parti kulislerinde konuşulanlara göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy, Erdoğan’dan ‘affını istedi.’

Gazeteci Barış Pehlivan, Cumhuriyet Gazetesi’nde yayınlanan köşe yazısında AK Parti kulislerinde konuşulanları dile getirdi.

Pehlivan, özellikle pandemi zamanında kabinenin en öne çıkan bakanı olan Fahrettin Koca’nın siyaset sahnesinden çekilmek istediğini dile getirdi.

“Sağlık Bakanı Koca’nın ya Adıyaman’dan ya da Hatay’dan AKP’nin adayı olacağı iddiası dillendiriliyor. Ne yani, doğru değil mi?”

“Anlatıyor kaynağım: ‘Önce şunu düşünmelisiniz… 2024’te yerel seçimler var ve birileri ince hesaplar peşinde. O sebeple Koca’nın adını özellikle Anadolu’da geçiriyor, İstanbul’dan uzak tutuyorlar akıllarınca. Hatta, Çevre Bakanı Murat Kurum’un İstanbul’dan aday olacağı iddiası da bu nedenle sızdırılıyor. Zira, Kurum’un da gözü İBB’de.”

“Aslına bakılırsa, Fahrettin Koca yoruldu siyasetten. Hatta kısa bir süre önce sayın cumhurbaşkanı ile gizli bir buluşma da gerçekleştirdi.”

“Fahrettin Koca 2023 için listelerde olmayı arzulamadığını, söyledi. Ve affını istedi. Erdoğan’ın ne karşılık verdiğini ise tam olarak bilmiyorum. Duyduklarım var ama sizi yanıltmak istemem.”

“Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un da siyasetten çekilmeyi istediği biliniyor. Ancak unutmayın ki hem Koca hem Ersoy konusunda son söz reisin olacak.”

Barış Pehlivan’ın köşe yazısını okumak için tıklayınız…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir